Przychodnia Specjalistyczna

ul. Kamieńskiego 225, 51-126 Wrocław

Dermatologia

Dermatologia i wenerologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci, a także chorób przenoszonych drogą płciową. Wnikliwie przeprowadzony wywiad oraz badanie dermatologiczne pozwalają też często na wykrycie nierozpoznanych wcześniej chorób wewnętrznych.


W naszej poradni zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem wielu chorób skóry takich jak:

Z pasją podchodzimy jednak również do diagnozowania i leczenia rzadziej występujących chorób skóry. Zarówno na etapie diagnostyki, jak i leczenia stosujemy zawsze metody zgodne z aktualną wiedzą medyczną. Udzielamy konsultacji pacjentom w każdym wieku.


Najczęściej wykonywanym badaniem, służącym do oceny zmian skórnych jest dermatoskopia (pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych na skórze) oraz trichoskopia (wykonywana w celu różnicowania przyczyn łysienia). Są to badania bezbolesne i bezinwazyjne. Oprócz diagnostyki oferujemy także leczenie wybranych schorzeń dermatologicznych takimi metodami jak kriochirurgia i elektrokoagulacja.


Choroby skóry dotyczą bardzo wielu osób, często są to choroby przewlekłe i znacznie obniżające jakość życia chorych. Szybka i trafna diagnoza umożliwia podjęcie odpowiednich działań we wczesnym stadium choroby, co często pozwala na uzyskanie lepszych efektów leczenia i skrócenie czasu terapii.