Przychodnia Specjalistyczna

ul. Kamieńskiego 225, 51-126 Wrocław

Kardiologia dziecięca

Kardiologia dziecięca stanowi dyscyplinę medycyny, która zajmuje się chorobami i wadami układu sercowo-naczyniowego u dzieci - od narodzin maluszka do osiągnięcia pełnoletności.

Najczęstszymi przyczynami skierowania do kardiologa dziecięcego są szmery nad sercem, nierówne bicie serca, kołatania serca, omdlenia, zła tolerancja wysiłku czy też uprawianie sportu.


W ramach naszej poradni oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych. Nasi specjaliści sumiennie i dokładnie wdrożą diagnostykę i w razie potrzeby fachowo poprowadzą terapię leczniczą. Kluczowe dla powodzenia w leczeniu wielu wad wrodzonych serca jest ich wczesne rozpoznanie i szybkie podjęcie decyzji o sposobie terapii.

Wykonujemy:

W naszej poradni wykonujemy również usg serca płodu, które umożliwia wstępną ocenę budowy i funkcji mięśnia sercowego u płodu w brzuchu Mamy.

Badanie echokardiograficzne serca płodu wykonywane u ciężarnej jest najczęściej, gdy obraz serca lub jego funkcja w badaniu USG pierwszego, drugiego lub trzeciego trymestru budzi wątpliwość lub niepokój ginekologa prowadzącego ciążę.


Nowość dla uprawiających sport!

Dla osób uprawiających sport oferujemy pakiet badań zawierający:

  • USG serca,
  • EKG,
  • próbę wysiłkową,
  • konsultację kardiologiczną.

Współpracujemy z

Umowa z NFZ dotyczy procedur kardiologicznych dzieci. Informacje o refundacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są podczas rejestracji.